Samarbeids- partnere:





|
SESONGSLUTT PÅ GRESKE ØYER: - Seksdagersferie på Aegina er slutt; hjemreise torsdag ettermiddag
GR-Aegina, 19.10.16: Vær og vinds en ukes ferie i Hellas, hovedsakelig tilbrakt på øyen Aegina en kort båtreise ut fra Athens havneby Pireus. Det går mot slutten på sommerens turistsesong her nede der temperaturen siste uke har vært opp i 27*C.
Vi skal overhodet ikke klage over været her på øyen Aegina. De siste seks dagene har maks.-temp'en vært mellom 24 og 27 grader - helt uoffisielt etter som øyen ikke har noen værstasjon, så vidt vi vet. Temperaturen i havet har vært oppe i minst 22 grader, slik den var på den langgrunne stranden nedenfor hotellet vårt, Klonos, idet oktobersolen gikk i havet ved 18.15-tiden. Øyen Aegina ser ut til å være godt kjent blant nordmenn. Blant dem traff vi en privat reisegruppe fra Kristiansand S. som var innom her noen dager på deres øy-hopping av to ukers varighet.
- Sesongslutt Når oktober er over, betraktes sommersesongen som avsluttet for 2016. Neste års sommersesong starter i god tid til påske, som neste år kommer ganske sent.
- - - Vær og vind ser ikkefram til å være ved hjemmebasen i Bærum torsdag kveld. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES TREDJEHØYESTE FEBRUARTEMP.: - Valldal-Linge på Sunnmøre nådde 17,6*C i dag; ny lokal rekord i februar og stadig det varmeste på 29 år
Bærum, 15.02.19: Et nytt varmluftsfremstøt over Nordvestlandet med lokal fønvind på Sunnmøre og i ytre Romsdal førte til at det varmeste i hele landet i dag ble 17,6 grader på Valldal-Linge, med Rekdal i Vestnes i ytre Romsdal en tidel bak.
Les mer |
DET VARMESTE I FEBRUAR PÅ 29 ÅR: - Sunndalsøra uoffisielt vamest med 17,3; Åndalsnes offisielt varmest med 15,0*C pr tre i ettermiddag
Bærum, 14.02.19: Varmfronten med fønvind har slått ned i fjordstrøkene i Møre og Romsdal i sene nattetimer og i morgen- og formiddagstimene i dag. Offisielt har det vært varmest i Åndalsnes med 15,0 grader. Sunndalsøra har falt ut av eKlima!
Les mer |
VÅRTEMPERATURER ONSDAG: - Varmest i Vestfold og Telemark med 13,2*C i maksimum; varmest i februar enten siden 2012 eller 1998
Bærum, 13.02.19: Fønvind som slo ned i lavlandet over sentrale deler av Østlandet, førte til rent vårlige temperaturer i for- og ettermiddag onsdag. Værstasjonen Hokksund fikk "litt ekstra varme"; det ble målt 15,0*C i timen mellom ett og to...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|